Araç Kiralama Koşulları

Özellikle son günlerde çokça tercih edilen araç kiralama hizmeti, bireysel araç kiralama ihtiyacı ya da kurumsal firmalar tarafından araç kiralama ihtiyacına  göre sunulan araç seçenekleri ile gerçekleşmektedir. Araç kiralama ihtiyacına profesyonel bir şekilde hizmet veren Adana oto kiralama en uygun fiyatlarla en iyi araçları sunmaktadır. Araç kiralama işlemleri için gerekli bazı belgeler bulunmaktadır. Adana havaalanı oto kiralama en çok araç kiralama ihtiyacı olan konumlardandır. Araç kiralama işlemi öncesinde bilinmesi gereken bazı araç kiralama koşulları vardır.

Araç Kiralama Koşulları Nelerdir?

Adana araç kiralama içinde geçerli olan bazı araç kiralama koşulları bulunmaktadır. Bu şartlar araç kiralama işleminde yasal olarak hem araç kiralayanı hem de araç kiralatan firmayı güvence altına alınmasını sağlamaktadır.

  • Araç kiralama işlemi için 21 yaş sınırı bulunmaktadır. Sigorta koşulları gereğince ekonomik sınıf  bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşında olunması gerekmektedir.
  • Ekonomik, orta segment veya üst segment bir araç kiralamak için en az 2 yıllık ehliyete sahip olunması gerekmektedir. Lüks araç ya da büyük araç kiralamak için bu süre en az 3 yıllıktır.
  • Kiralanan  araç birden fazla şoför tarafından kullanılabilir.  Aracı kullanacak ikinci ya da ek sürücünün kiralama işlemi öncesinde firmaya  bildirilmiş olması ve kiralama kontratına bu bilginin işlenmesi gerekmektedir.
  • Kiralanan araç ücretine dahil olan kilometre sınırı bir ekranda gösterilir ve araç kiralandıktan sonra belirtilen kilometrenin aşılması durumunda  kilometre aşım ücreti uygulanmaktadır.
  • Araç kiralama işleminin tamamlanması  için kiralama ücretinin ön ödemesi ya da tamamı ödenmelidir.
  • Kiralanan aracın kullandığı süre zarfında oluşabilecek trafik cezası vb gibi cezalar,  eksik yakıt, sigortanın kapsamında olmayan hasarlar vb gibi durumlar için teminat olarak kredi kartına provizyon işlemi uygulanır
  • Kiralama işlemi gerçekleştirilen  araç yalnızca belirtilen adresten teslim alınır ve teslim etmek için de belirlenen adrese iade edilir.
  • Kiralanan aracın  yakıtı teslim edilirken de aynı seviyede yakıtla teslim edilmelidir.
  • Ülke sınırları içerisinde kiralanan bir araç ile ülke dışına çıkış yapılamaz.
  • Aynı gün içerisinde yapılan kiralama işlemi iptal edildiğinde  herhangi bir ücret talep edilmezken kiralama başlangıcına 24 saat kala yapılan iptallerde ise 40 TL hizmet bedeli alınmaktadır.

Bu şartlar Adana rent a car için de geçerli olan şartlardır.