Araç Kiralamalada İstenen Belgeler

Günümüzde gittikçe yaygınlık kazanan hizmetlerden biri olan araç kiralama hizmeti, kurumsal firmaların araç ihtiyaçlarına ya da kişisel araç ihtiyacına çözüm olan bir hizmettir. araç kiralama hizmeti konusunda bir profesyonel olan Adana oto kiralama günlük, haftalık ya da aylık araç kiralama ihtiyacınızı en uygun araç seçenekleri ve fiyat seçenekleri  ile gidermektedir. Şubeden belli zaman aralığı için kiralanan araç, belirlenen sürenin dolması ile şubeye teslim edilir. En çok araç kiralama ihtiyacı duyulan lokasyonlardan biri olan, Adana havaalanı oto kiralama şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlamak için en çok tercih edilen ve hayatı kolaylaştıran ulaşım yöntemlerinden biridir. Araç kiralama işlemi için işlemin  araç kiralama prosedürlerine uygun olması için bazı evraklar gerekmektedir. Araç kiralama işleminin gerçekleşmesi için zorunlu olan bu evraklar, araç kiralamak isteyen bireylerin kolaylıkla bir araya getirip teslim edebileceği belgelerdir.

Araç Kiralama İşlemi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

İster saatlik,ister günlük ya da haftalık olan  araç kiralama işlemlerinde kiralama işleminin gerçekleşmesi için gerekli bazı belgeler vardır. Firmalara göre değişiklik gösterebilen bu belgeler Adana rent a car için de diğer firmalar ile benzerdir. Araç kiralama işlemi için gereken belgeler şu şekildedir:

  • Sürücü belgesi ve yaş sınırı. Aracı kiralayacak kişinin sürücü belgesinin en az iki yıllık olması gerekmektedir.  Normal kiralamalarda  yaş sınırı 22 yaş iken lüks araç kiralamada yaş sınırı 25 yaştır.
  • Nüfus Cüzdanı
  • İkametgah gösteren belge
  • Araç kiralayan kişinin adına kayıtlı, adres bilgisini de gösteren herhangi bir fatura ( elektrik faturası, su faturası, doğalgaz faturası vb. )
  • Araç kiralama sözleşmesi

Araç Kiralama İşlemlerinde Belge Talep Edilmesinin Nedenleri Nelerdir?

Araç kiralama işlemi için istenen belgeler her kiralama için zorunludur. Firmaların zorunlu olarak talep ettiği bu belgeler araç kiralayan kişinin denetimini yapmak ve kiralaması gerçekleşen aracı belli  oranda da olsa güvence altına tutmaktır.  Hem araç kiralayan hem de araç kiralatan firma için yasal dayanak oluşturulması için önemlidir. Adana araç kiralama işlemlerinde de bu istenen belgeler, çift taraflı güven ortamı yaratmak için talep edilen ve kolay temin edilen belgelerdir.