Benzinli Kiralık Araç Mı Mantıklı Dizel Araç Kiralamak Mı Mantıklı?

Benzinli kiralık araç veya dizel araç kiralamak konusunda birçok kişinin kafası zaman zaman karışabilmektedir. Benzinli araç mı dizel araç mı kiralamak daha mantıklı sorusu ilk kez araç kiralayacakların özellikle sorduğu sorulardan biridir. Birçok kişi aslında buna direkt olarak dizel araç diyebilir. Bunun en önemli nedeni dizel fiyatının benzinden çok daha ucuz olmasıdır. Bir de üzerine dizel araçların daha az yakıt tüketmesi aslında sorunun cevabını verebilir. Ancak sorunun cevabının bu kadar kolay olmadığınız yazımızdan anlayacaksınız.

Benzinli veya Dizel Araçların Kiralama Maliyetleri

Otomatik vites araç kiralama seçeneklerini vesaire hiç karıştırmadan öncelikle sadece benzinli ve dizel araçların kıyaslamasını yapmak istiyoruz. Öncelikle evet söz konusu hesaplaması olduğunda dizel araçlar çok daha makul gelebilir. Ancak bir araç kiralarken hesaba katılması gereken tek maliyet kalemleri bunlarla sınırlı değildir. Çünkü daha birçok etmen dikkate alınmalıdır. Bunlar;

  • Yakıt kısmını saymazsak benzinli araç kiralamafiyatlarının her zaman dizel araçlardan daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Bunu daha açıklanabilir şekilde ifade edersek, benzinli olan araçların genel olarak hem satış hem de kiralama bedeli çok daha uygundur.
  • Aracınızı kiralarken ayrıca manuel vites araç kiralama fiyatlarının otomatik viteslerden yine daha uygun olduğunu bilmeniz gerekir.
  • Kiralama bedelleri ayrıca kaç günlüğüne bunu yapacaksanız da fark eder. Örneğin aracı bir günlüğüne kiralayacak ancak 1000 km yapacaksanız evet dizel daha uygun fiyatlı olur. Ancak eğer 1 haftalığına kiralayacak ancak toplamda 100-200 km yol yapacaksanız da benzinli araç çok daha makul olacaktır.

Araba Kiralamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralamadan önce maliyeti düşürmek istiyorsanız mutlaka araçların marka, model, kiralama bedeli, yakıt, ne kadar süre kiralayacağınız ve ne kadar yol gideceğiniz gibi değerleri düşünerek hesaplama yapmanız gerekir. Adana oto kiralama ve aracın yakacağı yakıt ile daha yüksek veya daha düşük model bir aracınki aynı olmayacaktır. Dizel araç kiralama mı yoksa benzinli araç kiralamak mı daha mantıklı bu sorulara cevap verdikten sonra daha net bir şekilde yanıt bulabilirsiniz.